niedziela, 26 lipca 2015

Pierwszy e-book autorstwa Budujemy z Gliny

  
Co u nas nowego?

Opracowaliśmy właśnie naszą pierwszą publikację związaną z budownictwem naturalnym.Skąd pomysł na takie przedsięwzięcie?

Powodem jest brak ogólnie dostępnych, szczegółowych informacji i instrukcji budowania tą technologią. Na etapie teoretycznego przygotowywania się do budowy nie udało się nam się znaleźć wielu bardzo istotnych szczegółów. Chodziło nam głównie o proporcje gliny lekkiej, sposób ubijania, maszyny jakie moglibyśmy zastosować czy też rzeczy na które należało zwracać szczególną uwagę. Pomimo tego, że dołożyliśmy wszelkich starań by znaleźć odpowiedź na nurtujące nas pytania, ciągle spotykaliśmy się ze stwierdzeniami typu 'nie ma dokładnie określonych proporcji jakie powinno się zastosować przygotowując glinę lekką, dochodzi się do nich metodą prób i błędów'. Podobnie było z informacjami związanymi z kwestią samego ubijania gliny lekkiej. Jedyne co znaleźliśmy to 'zaleca się użycie takiej ilości i takiego ubijania jakie wydaje się być w porządku, a następnie zmniejszenia zarówno ilości mieszanki w jednej warstwie jak i mocy jej ubijania'.


Jaki jest cel tego materiału?

Celem jest opis i analiza procesu wypełniania ścian gliną lekką, jak również użytych technik, maszyn i narzędzi. Analizujemy sposoby wykonywania poszczególnych prac jak również sposoby kompozycji i wykorzystania materiałów. Tworząc tą mini-publikację staraliśmy się zaznaczyć wszystko co stanowiło dla nas wyzwanie, błędy jakie popełniliśmy, potencjalne zagrożenia na jakie można było się natknąć, jak również wartościowe według nas rozwiązania.


Na jakich zasadach wypuszczamy e-booka

Materiał jest darmowy, udostępniony na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa 3.0 PolskaO czym to jest?

Szczegółowo opisujemy nasze doświadczenie budowy tą technologią. Spis treści wygląda następująco:


Zachęcamy do udostępniania tego artykułu zainteresowanym i jak zawsze, jesteśmy ciekawi co Ty o tym myślisz ;) użyj komentarza poniżej by wyrazić swoje zdanie w tym temacie. Dzięki wielkieJak dostać e-booka?

By zobaczyć lub pobrać e-booka kliknij tutaj
Artykuły powiązane:3 komentarze:

 1. My właśnie zaczęliśmy myśleć o budowie domu i takie informacje są dla nas bardzo cenne. Zabieram się za czytanie, dzięki!
  Pozdrawiam z Kaszub :) Marzena

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @ maw
   Dziękujemy za komentarz, życzymy powodzenia w Waszym budowaniu i chętnie jeszcze od Was usłyszymy :) Pozdrowienia

   Usuń
 2. Martwi mnie wykorzystanie kwasu bornego,który odkłada się w organizmie powodując wiele szkód.

  OdpowiedzUsuń