niedziela, 25 maja 2014

10 Powodów na to by Wybudować Sobie Dom z Gliny Pół Żartem/Pół Serio1. Przez kolejnych kilka lat nie będziesz musiał się zastanawiać gdzie i jak spędzisz wakacje, z pewnością spędzisz je na placu budowy.


2. Podczas gdy Twoi znajomi wrzucają na facebooka zdjęcia ze znanymi ludźmi, Ty możesz się chwalić, że poznałeś kiedyś Pawła Sroczyńskiego.


3. Jest duża szansa na to, że będziesz pierwszym w rodzinie, czy też pierwszym wśród znajomych ekscentrykiem mieszkającym w lepiance.


4. Pozostawiasz coś po sobie. Kiedy już umrzesz, twój facebookowy profil zostanie skasowany a twoje ulubione buty wyrzucone do śmieci, gliniany dom będzie dzielnie się spisywał jeszcze przez  kolejne dekady.


5.   Masz zbyt dużo oszczędności i chcesz się ich jak najszybciej pozbyć.


6. W zimowe wieczory nie będziesz musiał się nudzić i czytać ulubionych książek, oglądać dobrych filmów i słuchać ukochanej muzy, bo będziesz cały ten czas spędzał na poszukiwaniu informacji o naturalnym budownictwie.

 7. Kiedy ktoś zada Ci pytanie: co ciekawego ostatnio porabiałeś? Nie będziesz się musiał długo  zastanawiać! Będzie to albo wyjazd na warsztaty naturalnego budowania albo zjazd permakulturowy.


8. Pamiętasz tych znajomych, którzy zmuszali Cię do oglądania 2-godzinnego filmu z ich ślubu? Teraz, za każdym razem kiedy Cie odwiedzą, możesz im pokazywać najnowsze setki, tysiące zdjęć z budowy.


9. Padając ze zmęczenia wieczorem możesz sobie pomyśleć, że jesteś prawie taki fajny jak bohaterowie kolejnego odcinka Grand Designs.


10. Ludzie będą myśleć, że jesz głównie marchewki i kiełki, w młodości byłeś hippisem a po Twojej kuchni chodzą kury i koguty.


* Dla uściślenia... nie byliśmy hippisami w liceum, poniższe portrety to fotomontaż a kur i kogutów jeszcze nie mamy :)

13 komentarzy:

 1. :) Jestem za tym żeby te zdjęcia widniały nad kominkiem w Waszym nowym domu :) Świetne :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ania, ale Ty jesteś pozytywna Wariatka! :D :D :D I oby tak zawsze! :))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @ Kinga Krzęczko,

   Dzięki wielkie Kochana i wzajemnie!!! :)

   Usuń
 3. z gliny dom :)hmmmm czemu nie :) skoro kiedyś tak ludzie żyli to teraz też można :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajowe :) Choć pierwszy punkt trochę martwi ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @ Monika Loryńska,
   dzięki wielkie, tego rodzaju urlop nie jest aż taki okropny, to super aktywny wypoczynek :)

   Usuń
 5. bardzo fajny tekst :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam
  A czy jak będę rozpoczynał budowę domu z gliny to jakiś kontakt z wami będzie możliwy? Bardzo mnie interesuję taka budowa a zwłaszcza jak buduje rodzina. Jestem cieślą i nie tylko więc myślę że kilka ciekawszych doświadczeń które nabyliście podczas budowy będą pomocne dla mnie i rodziny. Pozdrawiam serdecznie Artur S.

  OdpowiedzUsuń