czwartek, 20 czerwca 2013

Domki Letniskowe Całoroczne - Projekt

Projekty przygotował dla nas Jacek Gałąska

Projekty-domow-z-gliny-i-slomy

Projekty-domow-z-gliny-i-slomy

Domki-letniskowe-z-gliny


Dom-letniskowy-z-gliny-i-slomy


Domki-letniskowe-z-drewna

Domek-letniskowy-z-gliny

Projekt-domku-letniskowego


7 komentarzy:

 1. Fajny, ale czy da się przeskalować, żeby mieścił się na 35 m kw? Wtedy można stawiać na zgłoszenie w prawie dowolnym miejscu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @ nikt

   Da sie przeskalowac bez problemu. Mamy na górze 3 sypialnie. W mniejszej wersji zmieszczą się chyba tylko dwie.

   Usuń
 2. Czesc! A to mozna budowac bez pozwolenia domek o powierzchni 35m2?
  Myslalam ze max 24m2 i to jeszcze mieszkalnej powierzchni a nie po obrysie. Czyli powierzchnia dołu plus gory czyli gdzies z 15m2 na dole i 9m2 góra (zakładając skosy)
  Wiecie moze jak to jest?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. możesz zrobić legalnie max pow mieszkalnej 40m2 pow mieszkalnej bez pozwolenia i max 3m wysokość..
   ale ja sobie jeszcze dorobię do tego mieszkalną piwnice kto będzie wiedział że takom mam do tego garaż jak są 2 śćany rtlko a2 niezabudowane to tskie coś można mieć przy tym

   Usuń
  2. Nie wiem skąd to wziąłeś, że 40m2. W prawie budowlanym chodzi o parterowy domek letniskowy o powierzchni do 35m2. Czyli nie można robić piętrowych i 35m2 jest po zewnętrznym obrysie ścian.

   Usuń
 3. Przed nowelizacją prawa budowlanego - do 25m2 w mieście, do 35 m2 po za miastem.Obecnie, po nowelizacji,tu i tu do 35 m2. Niestety, budynek stawiany na zgłoszenie nie może być używany w celach mieszkalnych i wypadku kontroli nadzoru budowlanego nakazana zostanie rozbiórka (kontrola nadzoru budowlanego zdarza się prawie wyłącznie tylko w wypadku donosu, więc jak najbardziej są przypadki ludiz mieszkających w budynkach gospodarczych).

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie zupełnie, w znowelizowanym prawie budowlanym:
  "Art. 29. 1. Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa:
  1a) wolno stojących budynków mieszkalnych jednorodzinnych, których obszar oddziaływania mieści się w całości na działce lub działkach, na których zostały zaprojektowane;
  2) wolno stojących parterowych budynków gospodarczych w tym garaży, altan oraz przydomowych ganków i oranżerii (ogrodów zimowych) o powierzchni zabudowy do 35 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki;
  2a) wolno stojących parterowych budynków rekreacji indywidualnej, rozumianych jako budynki przeznaczone do okresowego wypoczynku, o powierzchni zabudowy do 35 m2, przy czym liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać jednego na każde 500 m2 powierzchni działki;"
  A najlepiej samemu się zapoznać pod tym linkiem:
  http://isap.sejm.gov.pl/Download?id=WDU19940890414&type=3

  OdpowiedzUsuń