wtorek, 18 czerwca 2013

To właśnie tutaj budujemy z gliny

Witaj na naszym budowlanym blogu. Budujemy Gospodarstwo Ekoturystyczne z Gliny, Słomy i Drewna na Roztoczu. Naszym celem i marzeniem jest stworzenie wspaniałego miejsca odpoczynku, dlatego wybraliśmy naturalne budownictwo. Zapraszamy Ciebie do obserwowania naszych postępów i zmagań. 

Lokalizacja jest genialna. To wielka, malownicza polana położona w samym środku Puszczy Solskiej na Roztoczu. Zacisznie i przytulnie a przy tym przestrzennie. Miejsce idealne do odpoczynku. Okolica nazywana jest przez jej kilku bosonogich mieszkańców 'ukochaną Maziarenką'. Bosonogich dlatego ze od wiosny do jesieni cieszą się z każdej minuty spędzonej na boso w plenerze, a 'ukochanej' dlatego, że są tutaj zwyczajnie szczęśliwi ;)

Poniżej archiwalne zdjęcia działki sprzed kilku lat, przed rozpoczęciem budowy.Gospodarstwo-agroturystyczne-ekoturystyczne


Gospodarstwo-agroturystyczne-ekoturystyczne


Gospodarstwo-agroturystyczne-ekoturystyczne


Blog-o-budowaniu-domu-z-gliny


Blog-o-budowaniu-domu-z-gliny


Blog-o-budowaniu-domu-z-gliny


Blog-o-budowaniu-domu-z-gliny


Blog-o-budowaniu-domu-z-gliny


Blog-o-budowie-domu-z-gliny-i-slomy


Budowa gospodastwa agroturystycznego
 

4 komentarze:

 1. Piękne miejsce:) Badzo podoba mi sie Państwa pomysł budowania z gliny :) Wraz z męzem jesteśmy w posiadaniu działki i myslimy co jakiś czas jaki dom chcemy postawić na tym terenie?! Póki co myślimy o małym domku na 50m2,z gliny i słomy lub konopii. Może podpowieci nam od czego trzeba zacząć takie przedsięwzięcie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Kama, Czy działka jest objęta planem zagospodarowania przestrzennego? Jeśli nie, musielibyście wystąpić o decyzję o warunkach zabudowy. Co do domu, może zaplanujcie sobie najpierw jak ma wyglądać, zróbcie szkic i poszukajcie architekta, który ma doświadczenie w budownictwie naturalnym. Dla nas projektował Jacek Gałąska http://jg-architekt.manifo.com/, warto też zajrzeć na forum Cohabitat http://forum.cohabitat.net/. Powodzenia :)

   Usuń
 2. przepraszam za literówki ale moje 2 letnie szczęście:) , bardzo mi pomaga:) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Kama, Skoro Twoje szczęście :) tak wcześnie zaczyna pisanie na klawiaturze, za kilka miesięcy będzie pisać szybciej niż ja :)

   Usuń