wtorek, 12 maja 2015

Wrocławskie spotkania z budownictwem naturalnym na żywo
fot. Positive Art Photography
Jakiś czas temu napisała do nas Katarzyna z ciekawą inicjatywą organizowania spotkań fascynatów budownictwa naturalnego. Świetnym pomysłem jest spotykanie się na żywo i prowadzenie żywej dyskusji na temat budownictwa z gliny które jest przecież żywe z natury :)

Kasia jest moderatorem grupy dyskusyjnej, gdzie możesz znaleźć info o bieżących spotkaniach.


Tymczasem zobacz co pisze Kasia o pierwszym spotkaniu we Wrocławiu:

''Długo zastanawiałam się nad tym co do Was drodzy czytelnicy bloga Ani napisać i jak w ogóle zacząć. Myślę, że godny uwagi w naszym życiu jest zawsze ten moment, w którym coś nas zainspiruje. U mnie takim momentem był projekt z Kawkowa i od tego chciałabym zacząć pisać do Was tę treść...


A zaczęło się od poszukiwania informacji na temat budownictwa naturalnego w sieci. Później już wszystko można powiedzieć potoczyło się swoja drogą na przód. Postanowiłam założyć grupę na goldenline aby razem wyznając podobne idee, łączyć siły i rozwijać się w określonym kierunku poznając dogłębniej świat tego inspirującego nas budownictwa. Wiedziałam od razu, że nie chcę zakończyć na moderacji samej grupy wątków, więc zorganizowałam pierwsze bardziej integracyjne spotkanie niż zawodowe (bo przecież specjalistą w tym zakresie to ja nie jestem) i dnia 28.03.2015 r. doszło do realnego spotkania we Wrocławiu tych którzy na prawdę chcieli wyjść ze świata online do rzeczywistego. Najpierw myśląc o spotkaniu chciałam zrealizować konkretny plan spotkania, zaczynając od przedstawienia konkretnych zrealizowanych już projektów w różnych częściach Polski udowadniający tym samym, że nie jesteśmy jedynymi myślącymi o tym budownictwie. Aczkolwiek po pewnej analizie doszłam do wniosku, że moim planem będzie brak planu i wszystko będzie odbywać się swoją żywiołową nieokreśloną drogą i na to też postawiłam. Nie rozczarowałam się. Spotkanie trwało przez 2,5 h, a nam tematów w 6-osobowym składzie nie zabrakło. Było sympatycznie i dość wesoło, ale można też powiedzieć, że momentami kontrowersyjnie, ponieważ wśród nas znalazła się jednostka, która gryzie temat od pewnego czasu i zna bariery, które blokują Polskę w tym, aby to budownictwo z łatwością rozwijało się. Chodzi tu m.in. o polskie prawo, zbyt mało dobrych specjalistów w tym zakresie oraz brak odpowiedniej dobrze uzupełnionej wiedzy (też i tej praktycznej) wśród społeczeństwa w którym obracamy się na co dzień. Punktem naszego spotkania było też poruszenie z mojej strony tematu dotyczącego fundacji camposfery która będzie realizować projekt pt laboratorium budownictwa naturalnego, gdzie jego celem będzie promocja jak i edukacja społeczeństwa właśnie w tym zakresie. Ze znanych mi informacji z wyjazdu ogólnopolskiego stowarzyszenia budownictwa naturalnego wiem, że pojawią się tam panele słoneczne jak i piec rakietowy. Chętnych zapraszam do śledzenia progresu tej fundacji.
Kończąc już kierowaną do Was treść którą na blog Ani wnoszę, chciałabym przywołać piękną myśl pod tytułem myśl globalnie, a działaj lokalnie''. 

Z pozdrowieniami Katarzyna z WrocławiaZachęcamy do dyskusji na forum o budownictwie naturalnym, które moderuje Kasia

jak również, jak zawsze ;) do odwiedzin strony OSBN http://www.osbn.pl5 komentarzy:

 1. Budowa takiego domu to ciekawa sprawa, ekologiczność naprawdę spora, na vlogu u hatalskiej dowiedziałem się sporo o fundacji, która wdraża takie projekty w życie i dośc dobe efekty z tego wychodzą

  OdpowiedzUsuń
 2. dodałam tego bloga do mojej listy blogów o budowie domu
  http://budowniczy-sam.blogspot.com/ zapraszam

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak wam idzie budowa w tym roku? Jestem ciekawa postępów;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @ Anonimowy
   Budowa idzie dobrze dzięki :) Budujemy właśnie ścianki działowe. Jak tylko znajdziemy chwilę napiszemy o wszystkim i dołączymy zdjęcia. Pokażemy też budynki po zimie. Dzięki za zaglądanie na bloga, pozdrawiamy :)

   Usuń
 4. Chętnie się zapoznam z technologia i ludźmi, temat budownictwa naturalnego jest bardzo interesujący

  OdpowiedzUsuń