niedziela, 25 maja 2014

10 Powodów na to by Wybudować Sobie Dom z Gliny Pół Żartem/Pół Serio1. Przez kolejnych kilka lat nie będziesz musiał się zastanawiać gdzie i jak spędzisz wakacje, z pewnością spędzisz je na placu budowy.


2. Podczas gdy Twoi znajomi wrzucają na facebooka zdjęcia ze znanymi ludźmi, Ty możesz się chwalić, że poznałeś kiedyś fantastycznych ludzi z Cohabitatu, OSBN i innych budującyh z gliny.


3. Jest duża szansa na to, że będziesz pierwszym w rodzinie, czy też pierwszym wśród znajomych ekscentrykiem mieszkającym w lepiance.


4. Pozostawiasz coś po sobie. Kiedy już umrzesz, twój facebookowy profil zostanie skasowany a twoje ulubione buty wyrzucone do śmieci, gliniany dom będzie dzielnie się spisywał jeszcze przez  kolejne dekady.


5.   Masz zbyt dużo oszczędności i chcesz się ich jak najszybciej pozbyć.


6. W zimowe wieczory nie będziesz musiał się nudzić i czytać ulubionych książek, oglądać dobrych filmów i słuchać ukochanej muzy, bo będziesz cały ten czas spędzał na poszukiwaniu informacji o naturalnym budownictwie.

 7. Kiedy ktoś zada Ci pytanie: co ciekawego ostatnio porabiałeś? Nie będziesz się musiał długo  zastanawiać! Będzie to albo wyjazd na warsztaty naturalnego budowania albo zjazd permakulturowy.


8. Pamiętasz tych znajomych, którzy zmuszali Cię do oglądania 2-godzinnego filmu z ich ślubu? Teraz, za każdym razem kiedy Cie odwiedzą, możesz im pokazywać najnowsze setki, tysiące zdjęć z budowy.


9. Padając ze zmęczenia wieczorem możesz sobie pomyśleć, że jesteś prawie taki fajny jak bohaterowie kolejnego odcinka Grand Designs.


10. Ludzie będą myśleć, że jesz głównie marchewki i kiełki, w młodości byłeś hippisem a po Twojej kuchni chodzą kury i koguty.


* Dla uściślenia... nie byliśmy hippisami w liceum, poniższe portrety to fotomontaż a kur i kogutów jeszcze nie mamy :)

13 komentarzy:

 1. :) Jestem za tym żeby te zdjęcia widniały nad kominkiem w Waszym nowym domu :) Świetne :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ania, ale Ty jesteś pozytywna Wariatka! :D :D :D I oby tak zawsze! :))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @ Kinga Krzęczko,

   Dzięki wielkie Kochana i wzajemnie!!! :)

   Usuń
 3. z gliny dom :)hmmmm czemu nie :) skoro kiedyś tak ludzie żyli to teraz też można :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajowe :) Choć pierwszy punkt trochę martwi ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @ Monika Loryńska,
   dzięki wielkie, tego rodzaju urlop nie jest aż taki okropny, to super aktywny wypoczynek :)

   Usuń
 5. bardzo fajny tekst :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam
  A czy jak będę rozpoczynał budowę domu z gliny to jakiś kontakt z wami będzie możliwy? Bardzo mnie interesuję taka budowa a zwłaszcza jak buduje rodzina. Jestem cieślą i nie tylko więc myślę że kilka ciekawszych doświadczeń które nabyliście podczas budowy będą pomocne dla mnie i rodziny. Pozdrawiam serdecznie Artur S.

  OdpowiedzUsuń